Kategoriler
ESPOR LEAGUE OF LEGENDS

1907 Fenerbahçe’ nin rakipleri kim olacak?

Tüm Türkiye olarak MSI’ya kilitlendik. 13 ekibin yer alacağı MSI 2019’da Çin, Kore ve Avrupa organizasyona direkt “ana katılımcı” kısmında yer alacak, ana sahne için bu üç ekibin yanına üç ekip daha eklenecek. Bu üç ekipten Play-In oynayacak bölgeler arasında “Round 2” olarak anılanlar Kuzey Amerika ve Tayvan ekipleri olacak. Ayrıca Türkiye’nin içinde bulunduğu “Round 1” aşamasında 8 ekip birbirleri ile yarışacak.

MSI’da yer alacak olan ekipler şöyle:


Çin: 20 Nisan’da belli olacak
Avrupa: G2
Kore: SK Telecom T1
Kuzey Amerika: Team Liquid
Tayvan: 20 Nisan’da belli olacak
Brezilya: INTZ
Bağımsız Bölgeler Topluluğu: Vega Squadron
Japonya: DetonatioN FocusMe
Latin Amerika: 20 Nisan’da belli olacak
Okyanusya: Bombers
Güneydoğu Asya: 21 Nisan’da belli olacak
Türkiye: 1907 Fenerbahçe
Vietnam: Phong Vũ Buffalo

Kategoriler
ESPOR LEAGUE OF LEGENDS

Mata, SKT Telecom T1’e transfer oldu! İşte SKT’nin Kadrosu

Yeni sezonda kolları sıvayan SKT yönetimi, çok iddialı kadro kuracağının sinyallerini vermişti. Son olarak ise bombası Mata transferi oldu.

Geçen sezon Kingzon DragonX takımında yer alan ve inanılmaz bir performans ortaya koyan Khan transferi ile takımını güçlendirmiş hemen ardından GEN.G‘den Haru, transferi ile rakiplerine göz dağı vermişti. Sadece ilk 5 için değil onların yerlerini sağlamlaştırmak adına Orta koridor hariç tüm bölgelere yedek oyuncuları da transfer etti. Özellikle geçen sezon muhteşem bir performans ortaya koyan çaylak oyuncu Teddy‘den de beklentiler oldukça yüksek…

SKT Telecom T1’ in kadrosu şu şekilde;

Khan/Crazy
Haru/Clid
Faker
Teddy/Leo
Mata/Effort

Kategoriler
ESPOR LEAGUE OF LEGENDS

SKT T1 Yeni Kadrosunu Duyurdu

7. sezonda beklentilerin altında kalan SKT T1 takımı, orman ve üst koridorlarını değiştirerek yeni sezona sıfırdan bir sayfa açma hayali kuruyor. 

Yeni sezon hiç şüphesiz ülkemizde çok heyecanlı olacağı gibi LCK’de de heyecanlı olacak gibi… Samsung Galaxy’nin şampiyon kadrosu, Longzhu gaming (Kingzone DragonX)’in yeni adıyla kurduğu rüya kadrodan oluşan bir ligde mücadele edecek olan SKT T1 genç ve dinamik oyuncuların peşine düştü.

Kuşkusuz bu sezonun en büyük favorilerinden olan SKT T1 takımı geçen sezonda takımında yer alan Faker, Bang ve Wolf ile devam etme kararı almıştı. Huni ve Peanut’un Dünya Şampiyona’sında göstermiş oldukları düşük performans nedeniyle yollar ayrılmıştı. Ezeli rakibi Kingzone DragonX, SKT’nin Peanut’ı salmasının hemen ardından Peanut’ı transfer etmişti. SKT T1 ise orman ve üst koridorda uzun bir süre sessizliğini korumuştu. Nihayet SKT fanlarına o müjdeli haber geldi. SKT T1 yaptığı duyuruda üst koridora Park ‘Thal‘ Kwonhyuk’u, ormana ise
Park ‘Blossom‘ Beomchan’i transfer ettiğini duyurdu.

SKT, yeni sezonda bu genç oyunculardan büyük beklentiler içerisinde. Kuşkusuz yeni sezonda SKT’nin pozisyonunu belirlemede üst koridor ve orman etkin rol oynayacaktır.